Jak zły szaman chciał zabrać dobrą energię mojej mamie i wpuścił do środka jej ciała truciznę. (Bali)

IMG_20170611_084834 

Mam 28 lat i mam na imię Komang. Mieszkam na wsi z mężem Mam dwójkę dzieci. Jak mają na imię pytam?   Ko ko  (chłopiec) Ting Ting (dziewczynka) Imiona przypominają mi bajkę Teletubisie dla dzieci z dawnych  lat….Ko Ko, Ting Ting powtarzam w myślach.
Mój mąż jest małomówny. Cieszę się, że tu pracuję mówi świetna masażystka w hotelu w Sidemen. Poznaję tutaj masę ludzi z całego świata i rozmawiam z nimi.Choć angielski dziewczyny jest podstawowy jej historia jest zrozumiała, smutna, a zarazem wesoła i urocza.Moja mama umarła 7 lat temu W wiosce mieszkał pewien czarownik i chciał zabrać jej dobrą energię, Dlatego wpuścił truciznę do jej brzucha. Mama kilka lat chorowała, ale nikt nie mógł jej pomóc Żaden szaman uzdrowiciel nie potrafił tej trucizny usunąć. Ona się tam zagnieździła za mocno– tłumaczy Komang. A może to był rak? pytam dziewczynę. Nie, nie rak Ona była zielona jak umierała.
Wyszłam za mąż szybko i mieszkałam u rodziny męża. Ale tam był jeden brat co zazdrościł mi bardzo pracy w hotelu. Był dla mnie okropny.
Jak to się stało, że pracujesz w hotelu pytam?
Pracowałam jako służąca i pan polecił mnie właścicielowi hotelu. Ten posłał mnie na kurs angielskiego, zapłacił za niego i potem zapłacił również za kurs masażu. Ale w hotelu nie tylko masuję mówi świetna masażystka. Jeszcze kelneruję, sprzątam i zabawiam gości rozmową.
Pewni Francuzi zaprosili mnie do Paryża. Chcą, żebym przyjechała z mężem. Ale ja dzieci nie zostawię jeśli chcą, żebym przyjechała musieliby opłacić 4 osoby a to już za drogo….
Nie pojadę do Paryża…., ale Paryż przyjeżdża tutaj dodaje. Ludzie są bardzo mili i hojni. Niektórzy zostawiają mi duże napiwki. O przepraszam mówi speszona. Nie chciałam, żeby to zabrzmiało, ze chcę od was napiwek…. mówi to masując mnie bardzo profesjonalnie.
Ile zarabiasz pytam wtedy
Wiem ile kosztuje masaż który mi robi i porównuję jej zarobek…. To smutne…

Oczywiście na koniec dajemy jej napiwek I tak właśnie zarabia Komang. Przebija zapewne napiwkami wielokrotnie swoją pensję. Zarabia też właściciel hotelu………….
A my płacimy podwójnie. Los turysty!

P.S 1 Pytań nie zadawałam ja .Relaksowałam się z zamkniętymi oczami przysłuchiwałam się rozmowie mojego towarzysza podróży , kąpiąc się w płatkach róż…..już po masażu.W tekście zmieniłam osobę dla lepszego zobrazowania sytuacji 🙂

P.S 2 Mimo wszystko wierzę Komang, że jej mama miała niesamowitą energię (którą zresztą ona po niej odziedziczyła) i, że ów uzdrowiciel czarownik chciał jej ją zabrać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s